باز هم آخر هفته‌ای دیگر از راه رسید و فرصتی خوب برای تماشای فیلم و سریال است. گرچه سینما در بسیاری از شهرها مجددا بازگشایی شده، اما بسیاری از ما به خاطر شیوع گسترده ویروس کرونا هنوز نمی توانیم با خیالی آسوده به سینما برویم. ما در مجله ویتال هر هفته یک فیلم یا سریال را در بخش پیشنهاد فیلم و سریال به شما معرفی می‌کنیم. پیشنهاد این هفته، سریال The Man in The High Castle یا مردی در قلعه بلند است که در ادامه با جزئیات این سریال بیشتر آشنا می‌شوید.

سریال The Man in The High Castle – مردی در قلعه بلند

ژانر: درام، علمی تخیلی، مهیج، تاریخ جایگزین

سال شروع / پایان: ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹

سازنده: فرانک اسپاتنیز

بازیگران: الکسا داوالس، روپرت اوانس، لوک کلینتنک، دی‌جی کوالز

تعداد فصل‌ها: ۴

زبان سریال مردی در قلعه بلند : انگلیسی، آلمانی، ژاپنی

IMDb: ۸

امتیار راتن تومیتوز: ۸۴٪

سریال The Man in The High Castle - مردی در قلعه بلند

تا حالا به این فکر کرده‌اید که اگر متفقین شکست می‌خوردند و متحدین (آلمان نازی و ژاپن) پیروز می‌شدند چه اتفاقی در دنیا می‌افتاد؟ سریال The Man in The High Castle (مردی در قلعه بلند) این دنیای دستوپیایی یا پادآرمانشهری را به تصویر می‌کشد.

سریال مردی در قلعه بلند بر اساس رمانی به همین نام نوشته فیلیپ کی. دیک و توسط فرانک اسپاتنیز ساخته شده است. این سریال در ژانر تاریخ جایگزین است که توسط  استودیو آمازون، اسکات فری، هدلاین پیکچرز، الکتریک شفرد پروداکشنز و بیگ لایت پروداکشنز تولید شده ‌است. سریال مردی در قلعه بلند با استقبال مخاطبان و منتقدان مواجه شد و توانست نامزد دریافت جوایز بسیاری شده و جایزه‌هایی همچون امی و لئو به دست آورد.

سریال مردی در قلعه بلند به نوعی در نقد فاشیسم است و زندگی انسان‌ها را در این دنیای سیاه و ناشناخته نشان می‌دهد. مردمی که دنیایشان اشغال شده و با آن‌ها همچون شهروندان درجه دوم و حتی مجرم برخورد می‌شود و اگر زنده هستند، تنها برای خدمت به اشغالگران است. بچه‌ها در مدرسه مجبور هستند ایدئولوژی غاصبان را یاد بگیرند و مردم باید به زبان بیگانگان حرف بزنند و حتی نیایش کنند. اعتماد میان مردم از بین رفته و کسی نمی‌داند چه کسی جاسوسی دیگری را می‌کند. از آنجایی که ماهیت دیکتاتوری و فاشیسم در اکثر جوامع دیکتاتوری یکی است، می‌توان این نوع حاکمیت را به تمام حکومت‌های دیکتاتوری تعمیم داد؛ جایی که حاکمان خود را و دین و ماهیتشان را برتر از دیگران می‌دانند و کشورها و مردم دیگر را جاهل، دشمن و حسود می‌دانند.

سریال مردی در قلعه بلند

داستان سریال مردی در قلعه بلند

داستان سریال The Man in The High Castle در سال ۱۹۶۲ یعنی پانزده سال پس از جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد. متحدین در جنگ پیروز شده‌اند و آمریکا به دو بخش تقسیم شده که بخشی، مستعمره آلمان با پایتخت نیویورک است و بخش دیگر، مستعمره ژاپن با پایتخت سانفرانسیسکو است؛ بخش میانی بین این دو محدوده، منطقه بی‌طرف نام دارد تا این دو متحد مرز مشترکی نداشته باشند.

آلمان و ژاپن به دنبال قدرت بیشتر بوده و جنگ سردی میان آن‌ها شکل گرفته است. از طرف دیگر، جبهه مقاومتی شکل گرفته که بسیار مرموز بوده و فیلم‌هایی در میان آن‌ها رد و بدل می‌شود که در آن واقعیت جنگ جهانی چیز دیگری است و نشان می‌دهد که متحدین در آن شکست خورده‌اند. این فیلم‌ها باید به دست مردی در قلعه بلند برسد اما کسی نه علت را می‌داند و نه واقعیت درباره این فیلم‌ها را … .

تریلر سریال

برای این‌که بیشتر با فضای دنیای دستوپیایی سریال مردی در قلعه بلند آشنا شوید، تریلر فصل اول آن را در ادامه مشاهده کنید:

 

اگر سریال The Man in The High Castle (مردی در قلعه بلند) را تماشا کردید، نظر خود درباره سریال را با ما و دیگر مخاطبان مجله ویتال کامنت کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It