سال ۹۹ نزدیک است و علاقمندان به مد و فشن به دنبال ترند بهار ۲۰۲۰ برای نوروز امسال هستند. فشن ویک‌های بهار ۲۰۲۰ ماه‌ها قبل برگزار شده اما با نزدیک شدن بهار این طراحی‌ها کم‌کم به بازار عرضه می‌شود. اما ترند بهار ۲۰۲۰ یا ترند بهار ۹۹ چیست؟

۱۰ ترند بهار ۲۰۲۰

مجله‌های مشهور مد و فشن همچون ال ، ووگ و هارپر بازار با بررسی فشن‌ویک‌های بهار ۲۰۲۰ ترندهای بهار ۹۹ یا بهار ۲۰۲۰ را اعلام کرده‌اند که در ادامه با هم می‌بینیم:

۱. یقه دیسکویی

ترند بهار ۲۰۲۰

 

در چند سال گذشته پیراهن‌های دکمه‌دار جای خود را در فشن‌ویک‌ها باز کرده بود اما یقه دیسکویی که یکی از مدهای دهه ۶۰ میلادی بوده است، تبدیل به ترند بهار ۲۰۲۰ شده و برندها و طراحان لباس مختلف در شوهای خود از انواع مختلف استایل‌ها با یقه دیسکویی رونمایی کردند. تاکید زیاد بر یقه بزرگ دیسکویی در فشن‌ویک‌ها نشان می‌دهد که ترند امسال بزرگ بودن هرچه بیشتر این مدل از یقه‌ها است! از برندهایی که استایل‌ با یقه دیسکویی در کالکشن‌های خود داشتند می‌توان به ویکتوریا بکام ، لویی ویتان (Louis Vuitton) و پاکو رابان (Paco Rabanne) اشاره کرد. یقه دیسکویی سال ۲۰۲۰ با پشتیبانی استودیو ۵۴ ( Studio 54) بزرگ همراه بوده است.

۲. طرح های قلاب بافی

ترند بهار ۲۰۲۰

یکی از ترندهای بهار ۲۰۲۰ که توجهات را به خود جلب کرده است نام جالبی دارد: قلاب‌دوزی مادربزرگ! صنعت فشن به دنبال راه‌هایی  است که بیشتر به مد پایدار (Sustainable) متعد باشد، یکی از این راه‌ها قلابدوزی است که با وجود کند بودن پروسه تولید هر لباس، اما این لباس‌ها از ماندگاری بالایی برخوردار هستند و می توانند تا نسل‌های آینده نیز بمانند! از برندها و طراحانی که از این ترند در کالکشن‌های خود استفاده کرده‌اند می‌توان به مارنی (Marni)، فندی (Fendi) و سالواتوره فراگمو (Ferragamo) اشاره کرد.

۳. استایل با شلوارک

ترند بهار ۲۰۲۰

استایل با شلوارک گرچه جدید نیست اما ترند بهاری ۲۰۲۰ است. از شلوارک‌های کوتاه بافتنی ارمس (Hermès) و فراگامو (Ferragamo) گرفته تا شلوراک‌های کتانی راگ اند بون (Rag & Bone) و شورت‌های شنای برندون مکسول (Brandon Maxwell) انواع مختلف استایل با شلوراک‌های متفاوت در کالکشن‌های بهار ۲۰۲۰ برندها و طراحان مختلف به نمایش گذاشته شده است.

۴. رنگ نئونی

ترند بهار ۲۰۲۰

دیگر نیازی نیست به رنگ سال جدید فکر کنید! با استایل نئونی که ترند بهار ۲۰۲۰ است می‌توانید هر رنگی را بپوشید! از طراحانی که از استایل نئونی در کالکشن‌های خود استفاده کرده‌اند می‌توان به والنتینو ، بالنساگا ، مارنی و حتی ری کاواکوبو اشاره کرد.

۵. کت و شلوار برمودا

ترند بهار ۲۰۲۰

از ژیوانشی (Givenchy) تا برندهایی همچون مکس مارا (Max Mara)، کلوئه (Chloe) و مایکل کورس (Michael Kors) از استایل رسمی و نیمه‌رسمی رونمایی کردن که به جای کت و شلوارهای همیشگی، از کت و شلوراک برمودا تشکیل شده است. این ترند بهاری ۲۰۲۰ در ایران بیشتر برای مهمانی‌های رسمی و نیمه‌رسمی همچون نامزدی و عروسی کاربرد دارد.

۶. استایل سر تا پا سفید

ترند بهار ۲۰۲۰

یک ترند بهاری ۲۰۲۰ دیگر که بسیار جذاب بوده و کاملا مناسب نوروز ۹۹ نیز هست، استایل سر تا پا سفید است. استایل سفیدی که بهار امسال ترند شده بیشتر پیراهن‌های بلند سفید است؛ پیراهن‌هایی با گیپور ، تور یا ساتن. طراحان و برندهایی که از پیراهن‌های سفید بلند در کالکشن‌های بهاری خود استفاده کردند می‌توان به الکساندر مک‌کوئین ، میومیو ، لوئه‌وه ، لوئی ویتان ، پرادا و کلوئه اشاره کرد.

۷. دامن طبقه ای

ترند بهار ۲۰۲۰

یک ترند بهار ۲۰۲۰ دیگر که برای مهمانی‌های کوچک و بزرگ، دورهمی‌ها و حتی لباس عروس کاربرد دارد، پیراهن‌های بلند با چین‌های طبقه طبقه‌ای است. این ترند که در فصل‌های گذشته نیز ترند شده بود در کالکشن‌های بهاری برندهایی همچون اسکار دلارنتا از این پیراهن‌ها با رنگ‌های چون صورتی استفاده کرده‌اند؛ در حالی که مک‌کوئین و دیور با پیراهن‌های چین دار طبقه‌ای با رنگ سیاه و سفید طراحی کرده‌اند.

۸. جلیقه

ترند بهار ۲۰۲۰

استفاده از جلیقه یک ترند بهار ۲۰۲۰ بیزنس کژوال است اما اگر همراه با کت و شلوار باشد! کالکشن های بهار ۲۰۲۰ برندها و طراحان نشان می‌دهد که به جز استایل کت و شلوار با جلیقه ، از جلیقه با شلوراک‌های کوتاه و جلیقه بدون پیراهن نیز استفاده کرده‌اند. بربری و اترو از استایل سه تیکه (کت و شلوار و جلیقه) در کالکشن‌های خود بهره برده‌اند اما سن لوران از جلیقه بدون پیراهن و با شلوراک کوتاه استفاده کرده است.

۹. طرح‌های دهه ۶۰ و ۷۰

ترند بهار ۲۰۲۰

استایل دهه ۶۰ و ۷۰ ترند جدیدی نیست اما تفاوتی که ترند بهار ۲۰۲۰ امسال با دیگر سال‌ها دارد استفاده از طرح های کاغذ دیواری دهه ۶۰ و ۷۰ است! از برندهایی که از این طرح‌ها استفاده کرده‌اند می‌توان پرادا، مارک جیموبز، گوچی، فندی، اترو و کریستوفر کین را نام برد.

۱۰. پارچه‌های خال خالی

ترند بهار ۲۰۲۰

پارچه‌ها و طرح‌های خال خالی یک ترند بهار ۲۰۲۰ پرکاربرد است که از آن می‌توان در پیراهن‌ها و شومیزها و حتی شلوار نیز استفاده کرد. طراحان زیادی امسال برای کالکشن‌های بهاری خود از طرح‌های خال خالی استفاده کرده‌اند که از جمله آن ها می‌توان به بالمان (Balmain) و میسون مارجلا (Maison Margiela) اشاره کرد.

ترندهای دیگری نیز امسال در کالکشن‌ها و فشن ویک ها رونمایی شد؛ از جمله آن‌ها استایل با پر، چرم بهاری، طرح‌های استوایی، آستین‌های پفی، استایل با جین، طرح‌های حصیری، لباس های نازک و استایل با پیراهن مردانه هستند.

شما کدام ترند بهار ۲۰۲۰ را بیشتر دوست داشتید؟ اگر به مد و فشن علاقه دارید، ما هر ماه در مجله ویتال استایل‌ ها، برندها و طراحان ایرانی و خارجی مختلفی به شما معرفی می‌کنیم. بخش فشن مجله ویتال را دنبال کنید.

۲ نظر

نظر شما چیست؟

Pin It