یکی از لذت‌های سفر برای توریست‌ها یا کسانی که سبک زندگی آن‌ها به گونه‌ای است که دائما در سفر هستند، چشیدن غذاهای جدید هر شهر یا کشور است. غذای هر منطقه در واقع نشان‌دهنده بخشی از فرهنگ آن منطقه است؛ چرا که مردم هر شهر یا کشور و منطقه به نسبت جغرافیا و منابعی که در اختیار دارند غذای خود را تهیه می‌کنند. امروز اما نگاهی می‌کنیم به عجیب ترین غذاهای دنیا که شاید هر کسی نتواند آن‌ها را بچشد!

عجیب ترین غذاهای دنیا

اگر از آن دسته افرادی هستید که قدرت ریسک بالایی دارند و غذاهای مختلف را تست می‌کنید، این فهرست از عجیب ترین غذاهای دنیا شاید نظر شما را نیز عوض کند!

۱۰. بینی گوزن شمالی ؛ کانادا

عجیب ترین غذاهای دنیا

به نظر نمی‌رسد بینی آن هم بینی یک گوزن غذای مناسبی باشد، اما این باعث نمی‌شود که برخی از کانادایی‌ها دست از ماجراجویی بردارند! برای این درست کردن یکی از عجیب ترین غذاهای دنیا اول بینی‌ها (!) را در آب با پیاز و ادویه می‌جوشانند؛ سپس موهای آن را جدا می‌کنند و دوباره می‌جوشانند. پس از قطعه قطعه کردن همراه با آب‌گوشت و ژله سرو می‌شود!

۹. نکجی (Nakji)؛ کره

عجیب ترین غذاهای دنیا

یکی از عجیب ترین غذاهای دنیا نکجی (Nakji) است. نکجی یک غذای خام کره‌ای درست شده از هشت‌پای کوچک است. این هشت پا معمولا قبل از سرو کشته شده و به قسمت‌های کوچک تقسیم می‌شوند؛ اما از آنجایی که عصب پای آن پس از قطع شدن هم فعال است، این تکه‌ها در بشقاب غذا تکان می‌خورند!

۸. رتیل سوخاری؛ کامبوج

عجیب ترین غذاهای دنیا

عده کمی از مردم با دیدن رتیل یاد ناهار می‌افتند! رتیل سوخاری یکی از عجیب ترین غذاهای دنیا و غذایی از کامبوج است. خوردن عنکبوت و رتیل توسط کامبوجی‌های قحطی‌زده و گرسنه در زمان حکومت خمرهای سرخ (حزب کمونیستی کامبوج) شروع شد. اما در حال حاضر این غذا محبوب شده و به صورت سوخاری خورده می‌شود. مزه رتیل سوخاری کمی شبیه به خرچنگ است.

۷. بوشینتانگ؛ کره

عجیب ترین غذاهای دنیا

این غذای ظاهرا سلامت‌بخش کره‌ای در واقع یک سوپ است که از پیاز، گیاه قاصدک و چند نوع ادویه و گوشت سگ (!) درست می‌شود. بوشینتانگ یکی از عجیب ترین غذاهای دنیا است که قطعا با حقوق حیوانات در تضاد است اما در میان مردم کره مخصوصا نسل‌های قدیمی آن محبوب است.

۶. تخم‌مرغ صد ساله؛ چین

عجیب ترین غذاهای دنیا

اگر یک تخم مرغ گندیده پیدا کردید حاضر هستید آن را بخورید؟ در چین باستان این اتفاق افتاده و داستان آن نسل به نسل منتقل شده و امروزه به یک خوراک لذیذ مشهور شده است. این غذای عجیب که به تخم مرغ صد ساله یا پیدان مشهور است در خاک رس، خاکستر و نمک برای ماه‌ها پوشیده می‌شوند و در این زمان رنگ زرده‌ها به سبز تیره تغییر می‌کند و بله! غذا آماده است!

۵. سوپ تخم مورچه سفید؛ لائوس

عجیب ترین غذاهای دنیا

یکی از عجیب ترین غذاهای دنیا سوپی به نام سوپ تخم مورچه سفید (Gaeng Kai Mot Daeng) است که در ترکیب آن از تخم مورچه، جنین مورچه سفید و تعدادی بچه مورچه (برای ترش شدن بیشتر سوپ) استفاده می‌شود. اگر بتوانید همچین سوپی را بخورید مزه آن شبیه به میگو است.

۴. بالوت؛ فیلیپین

عجیب ترین غذاهای دنیا

به نظر می رسد کشورهای آسیای شرقی در هرچه بیشتر زیرپا گذاشتن حقوق حیوانات گوی سبقت را از هم می‌ربایند! یکی از عجیب‌ترین غذاهای دنیا بالوت است. در فیلیپین تخم نطفه‌دار اردک که جنین در آن رشد کرده را آب‌پز می‌کنند؛ کمی از پوست آن را جدا کرده و پس از اضافه کردن ادویه و نمک و فلفل سرو می‌کنند. به اعتقاد بومیان فیلیپین، جنین پروتئین زیادی دارد و برای تقویت قوای جنسی نیز بسیار موثر است.

۳. چشم ماهی تن؛ ژاپن

عجیب ترین غذاهای دنیا

یکی از عجیب ترین غذاهای دنیا که خوردن آن ترسناک است، چشم ماهی تن در ژاپن است. ژاپنی‌ها حتی چشم‌ ماهیان را نیز دور نمی‌اندازند و از آن به عنوان یک غذای ارزان استفاده می‌کنند. برای پخت این غذای عجیب چشم‌های ماهی تن را آب‌پز یا بخارپز کرده و با سیر و سس سویا آن را طعم‌دار می‌کنند. مزه آن شبیه به ماهی مرکب است.

۲. قلب پافین؛ ایسلند

عجیب ترین غذاهای دنیا

پافین (Puffin) یا طوطی دریایی یک گونه از ماهی‌گیرک ها هستند که در نیمکره شمالی زمین زندگی می‌کنند. در ایسلند اما قلب آن را به عنوان غذا می‌شناسند! قلب پافین یکی از غیرانسانی ترین غذاهای دنیا است. در ایسلند قلب این پرنده‌های زیبا را درآورده و جسد آن را رها می‌کنند!

۱. شیراکو؛ ژاپن

عجیب ترین غذاهای دنیا

کلمه شیراکو (Shirako) در ژاپنی به معنی بچه‌های سفید است اما در واقع به کیسه اسپرم ماهی بادکنکی، قلابچه ماهی یا ماهی کاد گفته می‌شود. شراکو یکی از عجیب ترین غذاهای دنیا است که ظاهرش شبیه مغز مینیاتوری انسان است که طعمی شبیه به فرنی دارد.

اگرچه شما را با عجیب ترین غذاهای دنیا آشنا می‌کنیم اما قبل از امتحان کردن آن‌ها حتما به حقوق پایمال شده این حیوانات توجه کنید! اگر به سفر علاقمند هستید بخش سفر مجله ویتال را دنبال کنید.

۴ نظر

نظر شما چیست؟

Pin It