پشت بسته‌بندی هر محصول آرایشی علائمی وجود دارد که دانستن آن برای مصرف‌کننده ضروری است. در این مطلب با مهمترین علائم روی محصولات آرایشی آشنا می‌شویم.

علائم روی محصولات آرایشی

روی هر محصول زیبایی و آرایشی علائمی وجود دارد که شاید همه آن‌ها را ندانیم. گاهی توجه نکردن به این علائم می‌تواند عواقبی داشته باشد، هر چند این عواقب ممکن است ناچیز باشند اما چون به سلامتی مرتبط هستند باید بیشتر به آن‌ها توجه کنیم. در اینجا با برخی از علامت های روی محصولات آرایشی که رایج هستند آشنا می‌شویم.

علامت PAO

علائم روی محصولات آرایشی

یکی از علائم روی محصولات آرایشی علامت PAO است. این علامت که مخفف (Period After Openning) است، نشان دهنده مدت زمانی ایست که یک محصول پس از باز شدن درب آن می‌بایست استفاده شود. البته بر روی برخی محصولات مانند اسپری‌ها چنین علامتی وجود ندارد؛ چرا که برای مدت زمان بیشتری می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

نقطه سبز

علائم روی محصولات آرایشی

علامت نقطه سبز (Green Dot) که به ندرت به رنگ سبز دیده می‌شود و اکثرا به رنگ سیاه و سفید است، نشان دهنده عضویت کمپانی در برنامه بازیافت و بهبود پسماندهای ناشی از بسته‌بندی محصولات آرایشی است.

حلقه موبیوس

علائم روی محصولات آرایشی

یکی دیگر از علائم روی محصولات آرایشی، حلقه موبیوس (The Mobius Loop) است. علامت حلقه موبیوس به این معنی است که بسته‌بندی محصول قابل بازیافت است ولی نه به این معنا که لزوما خود آن از مواد بازیافتی تولید شده است.

علامت E

علائم روی محصولات آرایشی

یکی از علامت های لوازم آرایشی علامت ای (The E Mark) است. علامت E یک الزام قانونی برای درج میزان خلوص محصول آرایشی روی بسته بندی آن، بر اساس گرم یا میلی‌لیتر می‌باشد.

علامت شعله

علائم روی محصولات آرایشی

یکی از علائم روی محصولات آرایشی علامت شعله (The Flame) است. این علامت روی بسته‌بندی نشان می‌دهد که مواد درون بسته آتش زا است و باید از گرمای زیاد و شعله آتش دور نگه داشته شود؛ مانند اسپری‌های مو.

به بروشور مراجعه کنید

علائم روی محصولات آرایشی

علامت به بروشور مراجعه کنید (Refer To Insert Symbol) به این معنا است که اطلاعات بیشتری نسبت به آنچه روی بسته‌بندی قید شده است، درون بسته‌بندی قرار گرفته است که باید به آن رجوع کرد.

علامت خرگوش دونده

علائم روی محصولات آرایشی

یکی از علامت های روی محصولات آرایشی علامت خرگوش دونده (The Leaping Bunny logo) است. این علامت نشان دهنده این است که هیچ آزمایش جدیدی در توسعه محصول داخل بسته بندی بر روی حیوانات انجام نگرفته است.

اگر به مطالب مربوط به زیبایی علاقمند هستید، بخش زیبایی مجله ویتال را دنبال کنید.

۱ نظر

نظر شما چیست؟

Pin It