گروه موسیقی توسکا (Tosca) از دل مهد موسیقی ، یعنی اتریش شکل گرفته است. اتریش را مهد موسیقی کلاسیک در اروپا می‌دانند اما در حال حاضر مردم اتریش به سیک‌های دیگر موسیقی نیز علاقمند هستند و پیشرفت‌های زیادی در سبک‌های غیرکلاسیک داشته‌اند. یکی از گروه‌هایی که موجب پیشرفت سبکی غیرکلاسیک شده است، گروه توسکا است که در ادامه معرفی‌ گروه‌ها و خواننده های موسیقی خارجی ، با بیوگرافی گروه موسیقی توسکا آشنا می‌شویم.

بیوگرافی گروه توسکا

توسکا (Tosca) یک گروه دو نفره اتریشی است که در شهر وین (پایتخت اتریش) توسط ریچارد دورف‌مایستر (Richard Dorfmeister) و روپرت هوبر (Rupert Huber) فعالیت خود را آغاز کرده است. ریچارد و روپرت که از زمان مدرسه با یکدیگر آشنا شده بودند، در ابتدا گروهی با نام دهلی نه (Dehli9) تشکیل می‌دهند که مدت زیادی فعالیت نکرد و این دو نفر از هم جدا شده و هریک به دنبال راه‌های جداگانه می‌روند. ریچارد دی‌جی و تولید موسیقی را در پیش می‌گیرد و هوبر به موسیقی تجربی گرایش پیدا می‌کند.

بیوگرافی گروه توسکا

اما دورف‌مایستر و هوبر بار دیگر در سال ۱۹۹۴ دوباره با یکدیگر همکاری کرده و پروژه توسکا را آغاز می‌کنند. آن‌ها اولین آلبوم خود را با نام اوپرا (Opera) در سال ۱۹۹۷ منتشر کردند که با واکنش مثبت مواجه شد و بسیاری موسیقی داون تمپوی آن‌ها را ستودند.

پس از این آلبوم، گروه به فعالیت خود ادامه داد و تا کنون ۸ آلبوم استودیویی و ۹ آلبوم ریمیکس منتشر کرده و دوبار نامزد دریافت جایزه آمادئوس اتریش شده‌اند. آخرین آلبوم استودیویی توسکا در سال ۲۰۱۷ با نام Going Going Going منتشر شد و بعد از آن آلبوم ریمیکسی از آن نیز در سال ۲۰۱۸ روانه بازار کردند.

گروه موسیقی توسکا

سبک موسیقی گروه توسکا

موسیقی گروه توسکا که ریتم کندی دارد و گاهی وضعیتی مالیخولیایی و غمگین نیز دارد را منتقدان موسیقی، یکی از بهترین گروه‌های داون تمپو می‌دانند.

داون تمپو سبکی از موسیقی الکترونیک آرام (ریلکس کننده) است که معمولا از ضرب‌آهنگ کمتری نسبت به سبک تریپ هاپ (مشهورترین گروه این سبک، گروه پورتیس هد است) استفاده می‌کند و به دلیل خاصیت لینت دادن اعصاب، ایجاد حالت احساسی-رمانتیک و استفاده کمینه از شعر یا خواننده، این سبک به عنوان سبک موسیقی پشت زمینه در اتاق‌های چیل اوت مهمانی‌های رقص و کافه‌های پرطرفدار استفاده می‌شود.

آلبوم های توسکا

سبک موسیقی توسکا را علاوه بر داون‌تمپو، در دسته امبینت داب هم قرار می‌دهند. امبیت داب هم المان‌های موسیقی امبینت یا محیطی را دارد و هم المان‌های موسیقی داب که در دهه ۶۰ میلادی از موسیقی رگی مشتق شده را دارد.

Tosca
Honey
ToscaHoney

 

اگر به موسیقی علاقه دارید، در بخش موسیقی مجله ویتال ما هر هفته خواننده‌ها و گروه‌های موسیقی مختلفی از سراسر دنیا به شما معرفی می‌کنیم.

نظر شما چیست؟

Pin It