در دنیای مدرن امروزی تمامی بیزنس‌ها به دنبال ارائه کانسپت‌های منحصر به فرد برای پیروزی در بازار رقابتی هستند. در این میان رستوران‌ها و رستوران‌دارها نیز از این قاعده مستثنی نبوده و روز به روز بیشتر شاهد رستوران‌هایی هستیم که با تغییر فضا و دکوراسیون یا نحوه سرو غذا سعی در جذب مشتری دارند. رستوران عجیب نیز یکی از این کانسپت‌ها برای جذب مشتری از سراسر دنیا است.

۸ رستوران عجیب در جهان

شاید یکی از جذابیت‌های سفر ، بازدید از رستوران عجیب و خاص آن شهر یا کشور باشد. در اینجا شما را با با غیر معمول‌ترین و عجیب ترین رستوران های دنیا آشنا می‌کنیم.

رستوران «شام در آسمان» در دوبی

رستوران عجیب

این رستوران عجیب یک رستوران معلق در دوبی است که میز آن در ارتفاع ۵۰ متری از سطح زمین برای مشتریان چیده می‌شود و تجربه غذا خوردن میان ابرها را برای مشتریان فراهم می‌کند. رستوران Dinner in Sky یک رستوران زنجیره‌ای است که در بیش از ۴۰ کشور دنیا شعبه دارند و شعبه اصلی آن در لاس وگاس قرار دارد. این رستوران تنها برای ۲۲ نفر جا دارد.

رستوران Villa Escudero Plantations در فیلیپین

رستوران عجیب

این رستوران عجیب در نزدیکی شهر سن پابلو فیلیپین قرار دارد. رستوران با نمای آبشار به اندازه کافی جذاب است اما این رستوران پا را فرا تر گذاشته و دقیقا در پایین یک آبشار قرار گرفته و میز و صندلی‌های آن در آبی به عمق ۱۰ تا ۲۰ سانت قرار گرفته است.

رستوران سابلیموشن در اسپانیا

رستوران عجیب

این رستوران که در سال ٢٠١۵ گران‌ترین رستوران دنیا شناخته شد در ایبیزا واقع در جزایر بالئارس اسپانیا قرار دارد. این رستوران عجیب از جمله رستوران‌های اوت کوزین است و ۱۲ نفر ظرفیت دارد. رنگ و نور دیوارها دائما در حال تغییر است و حس و حال عجیبی به میهمانان منتقل می‌کند. غذاهای این رستوران هم از لحاظ نحوه پخت و هم نحوه سرو شکل غیر عادی و ابداعی و مدرنی دارند.

رستوران Xtracold Icebar در آمستردام

رستوران عجیب

این بار در آمستردام هلند قرار دارد و شبیه ایگلو های اسکیموها با یخ تزیین شده است. دمای درون این بار منفی ده درجه سانتی‌گراد است و ورودی آن به مشتری ها وسایل و لباس گرم لازم داده می‌شود. این بار تجربه خوردن نوشیدنی و رقص در یخبندان را حتی در تابستان برای مشتری‌ها فراهم می‌نماید.

رستوران راک در زنگبار تانزانیا

رستوران عجیب

این رستوران عجیب روی تکه سنگ بزرگی که در آب است قرار گرفته است. مشتریان رستوران می توانند، پیاده، شنا کنان و یا به وسیله قایق به رستوران بروند. ظاهر این رستوران نیز چوبی و بسیار معمولی است اما به دلیل محل قرارگیری آن غذای ارزان قیمتی ندارد.

رستوران آلکاتراز در ژاپن

رستوران عجیب

این رستوران عجیب که در توکیو ژاپن قرار دارد به شکل یک زندان طراحی شده است. گارسون‌های این رستوران شبیه پرستار لباس می‌پوشند و آشپزها و کارکنان آشپزخانه آن لباس جراحی به تن می‌کنند. میزهای این رستوران در محیط‌هی سلول مانند با میله‌هایی شبیه سلول زندان قرار داده شده‌اند و مشتری‌های این رستوران غذای خود را در این سلول‌ها با نور کم سرو می‌کنند. نکته جالب دیگر این است که در صورت تمایل مشتری برای القای حس بیشتر ترس به وی دستبند می‌زنند.

رستوران لانه پرنده در تایلند

رستوران عجیب

میزهای این رستوران در مکانی شبیه لانه پرندگان در ارتفاعی از سطح زمین قرار دارد که مکانی اختصاصی و چشم انداز زیبایی برای مشتریان فراهم می‌کند. یکی از جالب‌ترین نکات این رستوران نحوه سرو غذا توسط کارکنان است که با استفاده از زیپ لاین انجام می‌شود.

رستوران زیر دریا در مالدیو

رستوران عجیب

این رستوران عجیب بزرگ‌ترین رستوران زیر دریایی دنیا است که در عمق ۵/۸ متری زیر آب قرار دارد. تجربه بی‌نظیر غذا خوردن با چشم انداز ماهی و کوسه در این رستوران زیبا برای مشتریان فراهم شده است.

شما دوست دارید تجربه غذا خوردن در کدام رستوران عجیب را داشته باشید؟ اگر به سفر علاقمند هستید بخش سفر مجله ویتال را دنبال کنید.

۱ نظر

نظر شما چیست؟

Pin It