ویکتور و رولف که در دنیای فشن بسیار معروف است ۲۶ سال پیش تاسیس شد و از آن روز تا کنون همواره با موفقیت روبرو بوده است. در این مطلب نگاهی می‌کنیم به این برند خلاق و کالکشن های مشهور آن.

برند ویکتور و رولف (Victor & Rolf)

ویکتور و رولف (Victor & Rolf) یک خانه مد هلندی است که توسط توسط ویکتور هورستینگ (Viktor Horsting) و رولف اسنورن (Rolf Snoeren) در سال ۱۹۹۳ تاسیس شد. تخصص این خانه مد در کانسپت‌ها و طراحی‌های آوانگارد است. اولین شو اختصاصی خود را در سال ۱۹۹۸ در هفته مد پاریس برگزار کردند و توانستند توجه دنیای مد و رسانه‌ها را به خود جلب کنند. مشخصه اصلی این برند که آن را از سایر برندهای همسطح خود متمایز می‌کند طراحی مفهومی و شو‌های عجیب و خلاقانه است. طراحی‌های Viktor&Rolf پر از مفاهیم مختف هنری است.

کالکشن های مشهور ویکتور اند رولف

یکى از جالب‌ترین نمایش‌های ویکتور اند رولف مربوط به سال ۲۰۰۸ می‌شود که این دو طراح خلاق فضایی را به شکل خانه عروسکی دیزاین کرده و لباس‌های کالکش پاییز همان سال را بر تن ۵۵ عروسک به سبک عروسک‌های قرن نوزدهم،کرده بودند. هر عروسک به شکل جدا گانه توسط یک عروسک‌ساز ساخته شده بود و در طبقه بالای این گالری نیز مانیتورهای بزرگی تعبیه شده بود که لباس‌ها را بر تن افراد مختلف در دنیای واقعی نشان می‌داد.

ویکتور و رولف ۲۰۰۸

یکی دیگر از شوهای پر سر و صدا و البته پر معنای این برند مربوط به سال ۲۰۱۶ می‌گردد که بر مبنای مد پایدار طراحی شده و از بازیافت لباس های قدیمی ساخته شده بودند. به این شکل که لباس‌های قبلی این برند برش زده شده و از آن‌ها لباس‌های جدید دوخته شده بود. حتی در لباس‌های جدید از دکمه‌های لباس‌های قبلی نیز استفاده کرده بودند.

ویکتور و رولف ۲۰۱۶

یکی دیگر از ران‌وی‌های Viktor & Rolf که باز هم تم عروسکی داشت مربوط به کالکشن اوت کوتور پاییز و زمستان ٢٠١٧ در فشن ویک پاریس است که تمام مدل‌ها سر بزرگ عروسگی پوشیده بودند.

ویکتور و رولف ۲۰۱۷

کالکشن لباس‌های آماده بهار ۲۰۰۶ این برند نیز بسیار جالب توجه بود. چرا که در این کالکشن هر لباس به دو صورت نشان داده می‌شد یکبار نمایش لباس به شکل عادی و بار دیگر نمایش همان لباس در حالی که به شکل وارونه پوشیده شده بود.

مورد بحث برانگیز دیگر مربوط به عکاسى از کالکشن مردانه بهار ٢٠١٠ این برند می‌شود که به کالکشن دوقلو ها معروف است. عکاسی این کالکشن صحنه‌های تئاترهای تلوزیونی را در خاطر مجسم می‌کند.

ویکتور و رولف ۲۰۱۰

ویکتور و رولف حتی در تئاتر و مجامع هنری دیگر نیز طرفداران زیادی دارند. اگر به مد و فشن علاقمند هستید، بخش مد و فشن مجله ویتال را دنبال کنید.

۱ نظر

نظر شما چیست؟

Pin It