کفش‌ها نیز مانند سایر آیتم‌های فشن انواع و اقسام مختلفی دارند که ممکن است نام بسیاری از آن‌ها را ندانیم و یا با استایل کردن آن‌ها آشنا نباشیم. در این مطلب به معرفی انواع کفش کژوال زنانه و نحوه استایل آن‌ها می‌پردازیم.

انواع کفش کژوال زنانه

کفش کژوال معمولا با استایل کژوال برای ایجاد یک استایل راحت ست می‌شود. در ادامه با انواع کفش کژوال زنانه و نحوه ست کردن آن آشنا می‌شویم.

۱. کفش بالرین

انواع کفش کژوال زنانه

یکی از پرطرفدارترین انواع کفش کژوال زنانه ، کفش‌های بالرین است. این کفش‌ها که تغییر یافته کفش‌های باله و بالرین‌ها است، کفش‌های تخت و راحتی هستند که در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع تولید می‌شوند و تقریبا تمامی برندها از آن تولید می‌کنند. این کفش‌های راحت کاملا مناسب استایل کژوال هستند و ست کردن آن‌ها نیز آسان است.

۲. کفش پاشنه مبلی (wedge heel)

انواع کفش کژوال زنانه

کفش‌های پاشنه مبلی می‌تواند گزینه خوبی برای دوستداران کفش‌های پاشنه بلند در استایل کژوال باشد. چرا که گرچه پاشنه‌دار محسوب می‌شود اما بسیار راحت‌تر از کفش‌های پاشنه‌دار است. لازم به ذکر است که کفش‌های پاشنه مبلی یا لژدار در مدل‌های کوتاه نیز وجود دارند.

۳. کفش کانواس (canvas)

انواع کفش کژوال زنانه

یکی دیگر از انواع کفش کژوال زنانه که پرطرفدار است، کفش کانواس است. کفش کانواس کفشی است که از پارچه کانواس (کرباس، برزنت) ساخته شده است. معمولا این کفش‌ها بنددار و بدون لژ هستند که محدودیتی در طرح و رنگ ندارند. کفش‌های کانواس که با استایل کژوال ست می‌شود، گزینه مناسبی برای استایل کردن با شلوار جین و تی‌شرت هستند.

۴. صندل فلیپ فلاپ

انواع کفش کژوال زنانه

صندل‌های فلیپ فلاپ که ما آن‌ها را با نام صندل انگشتی می‌شناسیم، صندل‌های تخت و سبکی هستند که عموما از فوم و بند پلاستیکی ساخته می‌شوند. این صندل‌ها گرچه در رده کفش و صندهای کژوال دسته بندی می‌شوند اما فقط مناسب ساحل و استخر هستند و مناسب خیابان نیستند.

۵. بوت ولینگتون (wellington)

انواع کفش کژوال زنانه

بوت‌های ولینگتون، بوت‌های بلند ضد آب عمدتا پلاستیکی هستند. البته در سال‌های گذشته انواع و اقسام چرمی آن نیز بسیار پرطرفدار شده است اما جنس چرمی آن نیز باعث نمی‌شود که بتوان از این کفش‌ها در استایل‌های رسمی استفاده کرد؛ چرا که این بوت‌ها بلند و بدون پاشنه هستند که مناسب استایل کژوال و خیابانی است.

۶. لوفر

انواع کفش کژوال زنانه

یکی از پرطرفدارترین انواع کفش کژوال زنانه در ایران کفش لوفر است. کفش لوفر یا آن‌طور که در ایران مرسوم است «کفش کالج»، کفش‌هایی با رویه کوتاه و بدون پاشنه هستند. گرچه برخی از مدل‌های لوفر در استایل نیمه رسمی یا حتی رسمی مردانه مورد استفاده قرار می‌گیرند اما در استایل زنانه به سختی می‌توان آن‌ها را با استایل‌های رسمی و نیمه رسمی ست کرد و بهتر است در استایل کژوال استفاده کرد.

۷. کفش مول

انواع کفش کژوال زنانه

مدل کلاسیک کفش‌های مول کفش‌های پشت باز و جلو بسته هستند که برش آن تا نزدیک مچ پا می‌آید. که امروزه مدل جلو باز آن نیز با همین نام شناخته می‌شود. ارتفاع پاشنه نیز در این نوع کفش‌ها متغیر بوده که در هر صورت مناسب استایل رسمی نیست و بهتر است در استایل کژوال استفاده شود.

۸. صندل گلادیاتور

انواع کفش کژوال زنانه

صندل گلادیاتور صندل‌هایی هستند که رویه آن با بندهای عموما جرمی پوشیده شده است و در برخی مدل‌ها بندهای آن مچ پا و بالاتر از آن را می‌پوشاند. این صند‌ها که با پیراهن بسیار زیبا هستند نیز مخصوص استایل کژوال بوده و در استایل رسمی و نیمه رسمی جایی ندارند.

۹. کفش ترینر

انواع کفش کژوال زنانه

یکی از پراستفاده‌ترین انواع کفش کژوال زنانه ، کفش‌های ترینیر هستند. نام‌گذاری این کفش‌ها به این دلیل است که این کفش‌ها برای تمرینات ورزشی ساخته شده‌اند اما به دلیل راحتی و پرطرفدار بودن در استایل کژوال و کژوال خیابانی و نیز در تعطیلات بسیار محبوب هستند.

اگر به مد و فشن علاقه دارید، ما هر ماه در مجله ویتال استایل‌ ها، برندها و طراحان ایرانی و خارجی مختلفی به شما معرفی می‌کنیم. بخش فشن مجله ویتال را دنبال کنید.

نظر شما چیست؟

Pin It